گروه خبر: آخرین سرباز نام نمایشی تعزیه گونه است به کارگردانی امیرعلی رسولی فرد که در دهه اول محرم، تا امروز دومین اجرای خود را در بافق انجام داده است.

امیرعلی رسولی فرد در گفتگو با سرو گفت: "آخرین سرباز" نمایش قسمتی از واقعه عاشورا است، از آن جایی که حضرت عباس(ع) شهید شده است و امام حسین(ع) بالای سر ایشان هستند و ادامه ماجرا.

وی گفت: عوامل این نمایش را طراح لباس: فاطمه ناظری، جامه داران: فاطمه ناظری، صدیقه پور اکبری، طراح صحنه: سمیرا رمضانپور، ابوالفضل درخشان مهر، تهیه کننده و کارگردان: امیرعلی رسولی فرد، دستیار کارگردان: میثم پورمنش، بازیگران: میثم پورمنش(امام حسین)، سمیرا رمضانپور(حضرت زینب)، زهرا پوراکبری(حضرت رباب)، حدیثه ناظمی(حضرت سکینه)، انیس مرشدزاده(حضرت رقیه)، سپیده سادات ناظری(ام کلثوم) امیر کریم زاده(قاسم ابن عبدالله بن جعفر)، حدیث کریم زاده(مادر قاسم بن حسن)، ابوالفضل درخشان مهر(عمربن سعد)، رضا پورفلاح (شمر)، رضا کریم زاده(حرمله)، محسن رضایی(زید بن رقاده)، سجاد قانعی(عمربن حجاج زیدی) و حسن حیدری(سرباز محافظ حرمله)، مدیر اجرایی: سید هاشم غضنفری، صدا و افکت: محمد کریمی و ساخت و اجرای موسیقی: امیرعلی رسولی فرد تشکیل می دهند.

رسولی فرد گفت: این نمایش تاکنون دو بار اجرا شده است که اولین بار در حسینیه حضرت علی اکبر جوانان بافق و بار دوم در همایش شیرخوارگان حسینی در بیت العباس این شهرستان بوده است.

وی گفت: به علت استقبال قابل توجه از این نمایش، قصد داریم امشب(در بیت العباس) و شب شام غریبان نیز آن را اجرا کنیم.

گفتنی است، امیرعلی رسولی فرد چند کار مذهبی دیگر به نام های، غریب مدینه، مرثیه عشق، یاس کبود و یک بیابان بی کسی، را نیز در کارنامه کاری خود دارد.

وی در پایان گفت: این نمایش ها اکثرا الگو گرفته از گروه هنری دل شدگان استان البرز است و ما قصد داریم تا پایان محرم و صفر سه کار دیگر در قالب یک بیابان بی کسی" را اجرا کنیم که این نمایش ها به ماجرای حضرت رقیه، حضرت عباس و امام حسین(ع) می پردازد.


نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic