اصغر همت در نشست رسانه‌ای « اراتریو عدالت» گفت: دولت ،حاکمیت و مرکز هنرهای نمایشی تئاتر را مرکز کاسبی دولت می‌کنند. اینها نه‌تنها بودجه‌ای به تئاتر اختصاص نمی‌دهند بلکه از قِبال تئاتر امورات خود را می‌گذرانند.

به گزارش هنرنیوز، این نمایش از ۴ تا ۱۰ آبان ساعت ۲۱ در تالار وحدت اجرا می‌شود.در این اجرا بابک مهری«طراح و کارگردان»،حجت الاسلام کریمان و سرلک «مشاوران مذهبی»، محسن ظریفیان «مشاور هنری»، فرشید قاسمی «آهنگساز» ، احسان تارخ «مدیریت برنامه » را برعهده دارند.

در این نشست بابک مهری- طراح و کارگردان- گفت:۱۴۰۰ سال است که کسی در مورد نهج البلاغه کاری انجام نداده است. ما در این اجرا سعی کرده‌ایم اصل نهج البلاغه را در یک بستر فاخر و با اجرایی قوی روی صحنه بیاوریم.

این کارگردان ادامه داد: در این نمایش هیچ‌گونه صحنه‌ای از «عزاداری کردن برای حضرت علی(ع) و زندگی ایشان» وجود ندارد. به این دلیل که به اندازه‌ی کافی نمایش‌های مختلفی اجرا شده است و در این اجرا سعی بر آن شده که به تفکرات و اندیشه‌های حضرت علی(ع) پرداخته شود.

وی افزود: زمان اجرای «اراتریو عدالت» حدود دو ساعت است و از دو بخش تشکیل شده که در هر دو بخش از کلمات نهج البلاغه استفاده شده است.

اصغر همت گفت: هدف از اجرای این نمایش ،رساندن مفاهیم این کلمات قصارنهج البلاغه برای مردمی است که با علی(ع) دوست هستند.شاید اتفاقی بیافتد که علی (ع) را آنطور که هست ببینند.

این بازیگر ابراز امیدواری کرد که این حرکت‌ها باعث شود نه فقط جامعه‌ی ما بلکه جامعه‌ی جهانی این را بدانند که ما چه مرد بزرگی را در بین خود داریم که با گذشت این همه سال هنوز حرفهایش بروز است .

او اضافه کرد: دولت ،حاکمیت و مرکز هنرهای نمایشی تئاتر را مرکز کاسبی دولت می‌کنند. اینها نه‌تنها بودجه‌ای به تئاتر اختصاص نمی‌دهند بلکه از قِبال تئاتر امورات خود را می‌گذرانند.

احسان تارخ «مدیر برنامه» هم گفت: در اجرای این کار با هنرمندان زیادی مثل: دانیال حکیمی،برزو ارجمند،علی رضا قربانی و... صحبت شد ولی به دلیل ازدحام کار تا ۲ آبان بسیاری از اینها درگیر هستند.

او تصریح کرد: حضور برزو ارجمند و اصغر همت در این اجرا قطعی است.

محسن ظریفیان«مشاور هنری» هم توضیح داد: ایده ی کلی « اراتریو عدالت» گریز از کلیشه‌ها است.به دلیل اینکه این کار در محرم اجرا می‌شود و ما می‌خواهیم یک نگاه جدید به نهج‌البلاغه و حضرت علی(ع) داشته باشیم و از کلیشه‌ای بودن پرهیز کنیم.

او اضافه کرد: این اجرا تلفیقی از موسیقی، حرکت و گفتار است. یکسری اتفاقات نمایشی و تصویری در کار خواهد بود ولی فرم اصلی موسیقی ا
ست.


نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic