برای برگزاری جشنواره خوب باید برنامه ریزی مستمر داشت.

گروه گفتگو: سفر دو خانواده به شمال واقامت آنها در یک ویلا که مسبب اتفاقاتی برای آنها می شود خلاصه ای از نمایش "ما به هم دروغ نمی گوییم" به کارگردانی صادق نصیری می باشد.

نصیری که در بیست و چهارمین جشنواره تئاتر استانی در بخش کارگردانی موفق به دریافت مقام اول شد، در گفتگو با پایگاه خبری تحلیلی سرو روند برگزاری این جشنواره را مناسب ارزیابی کرد و گفت: البته برای برگزاری قوی تر چنین جشنواره هایی، باید برنامه ریزی مستمر و طولانی مدت داشت، بنابراین بهتر است که برای جشنواره سال بعد از همین الان برنامه ریزی کرد.

وی با اشاره به برگزاری جلسات نقد و بررسی پس از اجرای هر نمایش، اظهار داشت: این جلسات راهکارهای تازه ای را هم برای تماشاگران و هم برای کارگردان به دنبال داشت اما با توجه به برنامه فشرده اجرای نمایش ها، زمان جلسات نقد و بررسی کوتاه بود.

نصیری که کارگردانی نمایش هایی همچون نبض سرخ کلاغ، چای تلخ و کسی زیر سنگها آواز می خواند را در کارنامه خود دارد، پیش از این نیز چندین بار در جشنواره های استانی، منطقه ای و جشنواره فجر شرکت کرده بود.

وی که با نمایش " ما به هم دروغ نمی گوییم" به جشنواره منطقه ای راه یافته است، در خصوص وضعیت فعلی تئاتر استان یزد خاطر نشان کرد: در غیاب خانه نمایش، انجمن نمایش استان تقریبا مناسب فعالیت کرده اما این انجمن نمی تواند نیازهای روحی اعضای خود را مرتفع سازد. خانه نمایش فضایی برای گردهمایی اعضا و تبادل اطلاعات و نظرات آنها بود که بی شک تعطیلی آن مشکلاتی را برای اعضا به وجود آورده است.

نصیری با بیان اینکه تئاتر یک علم بوده و برای وارد شدن به این عرصه باید با این علم آشنایی داشت، افزود: توصیه من برای علاقمندان به این رشته این است که قبل از ورود به این عرصه با پایه های آن آشنا شده و با دقت پا به این عرصه بگذارند، چراکه این هنر بصورت مستقیم با مخاطب در ازتباط بوده و تعامل با مردم کار ساده ای نحواهد بود.

گفتنی است نمایش " ما به هم دروغ نمی گوییم" علاوه بر مقام نخست کارگردانی، مقام اول بهترین بازیگر مرد، بهترین بازیگر زن ، بهترین متن و همچنین مقام سوم بهترین بازیگر مرد و بهترین بازیگر زن را نیز به خود اختصاص داده است.


نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic