یکشنبه 23 شهریور 1393

برجک 37 تالار فرهنگ اردکان

   نوشته شده توسط: mostafa poorroostai    


مروری بر نمایش کمدی برجک 37

کارگردان: شاهپور زمانیان

پروژه نمایشی به اصطلاح کمدی برجک 37 که به قلم پژمان شاهوردی و به کارگردانی شاهپور زمانیان و هنرنمایی دوستان عزیز و هنرمندم جناب آقایان محمود فقرایی و رضا زیدی و سرکار خانم ها شکیبا طالبی و غزاله کمالی است به صحنه ی مقدس تالار بزرگ نمایشی فرهنگ اردکان و البته با حضور تک سیستم خنک کننده( اهدایی از فرمانداری اردکان) حضور خود را به عموم مردم علی الخصوص شهروندان اردکانی اعلام داشت. اثری از گروه نمایشی سنتی( وابسته به انجمن هنرهای نمایشی اردکان) و با همراهی دیگر هنرمندان انجمن هنرهای نمایشی اردکان( محمد درا، مصطفی پورروستایی، حمید رضا زمانیان، محمد رضا مهدیزاده، افسانه زمانیان و مریم زمانیان) بود و در ضمن آن با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان اردکان، انجمن هنرهای نمایشی اردکان، فرمانداری اردکان، ناحیه مقاومت بسیج شهرستان و کانون بسیج هنرمندان شهرستان اردکان و همانند سابق همراهی پر استقبال به عهده ی مهندس حمید ابراهیمیان با رویی باز از سوی روابط عمومی شهرداری و شورا اسلامی شهر اردکان بود. 

بغیر از اجرای نمایش کمدی ازدواج در ازدواج، حضور مردم و مسئولین شهرستان هم مثل سابق بود، تمامی صندلی های مخاطبین تالار فرهنگ یکی بود دو تا نبود را روایت میکرد، ردیف های آخر که هیچکس نبود را کاملا به صحنه آورده بود؛ اما چرای آن را بهتر است من قضاوت نکنم، بگذارم به عهده ی آن هایی که نیامده بودند، اما مطمئن هستم که دیگر بهانه ی گرمی این مجموعه تالار نمایشی قانع کننده نباشد، پس به دنبال بهانه ی بهتری باشید.

این پروژه از لحاظ کارگردانی، گیرایی نمایشنامه و مجموعه ی فنی از جمله: نور، صدا، افکتور و ... مشکلی نداشت ولی بازیگری های کمی مصنوعی به نظر می رسید، بازیگر تئاتر با توجه به قابلیت فوق العاده، زنده بودن نمایش، خود را باید نسبت به مخاطب درگیر کند. اما تمامی هنرمندان این پروژه ی گروه سنتی اردکان که قرار است راهی جشنواره سوره ماه ـ تهران بشود همت کرده بودند ولی اهتمام شان به اتمام نرسیده بود. من بعنوان نماینده انجمن هنرهای نمایشی اردکان در نوشتن این مطلب از تمامی مخاطبین دست مریزاد گفته و بابت بعضی از مشکلات این پروژه نمایشی عذر خواهی میکنم، به تمامی هنرمندان نمایش کمدی برجک 37 خسته نباشید و تبریک عرض میکنم و از تمامی دوستان و مسئولین بابت همراهی شان سپاس میگویم از جمله:

v     جناب آقای محمد علی زمانیان ـ ریاست محترم اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اردکان

v     جناب آقای علی هاتفی ـ مسئول انجمن هنرهای نمایشی اردکان 

v     جناب آقای مهندس اسماعیلی ـ فرماندار محترم اردکان

v     جناب آقایان مهندس شهرام گل و محمد جواد شاکر ـ اعضا محترم شورا اسلامی شهر اردکان

v     جناب آقای مهندس حمید ابراهیمیان ـ مدیر محترم روابط عمومی شهرداری و شورا اسلامی شهر اردکان

v     جناب آقای آقایی ـ از انجمن هنرهای نمایشی شهر میبد

v     جناب آقای محمد پورروستایی ـ مدیر مسئول انجمن چارسوق کویر اردکان

v     جناب آقای علی رعیت زاده ـ مدیر مسئول کانون بسیج هنرمندان اردکان

دوستان از همکاریشان در نمایشی آن هم با کارگردانی استاد شاهپور زمانیان و گذاشتن گاه گاهی طعم لبخند بر لبان تماشاچیان خوشحال بودند و من برای تمامی دوستان هنرمندم که در این پروژه با هم همراه بوده ایم، آرزوی موفقیت و سلامتی دارم و امیدوارم با اتکال به عنایت خالق زیبایی ها، در تمامی صحنه های زندگی موفق و در مسیر اعتلای فرهنگ و هنر تا به ابد پیروز و پایدار مانید.

شخصا از نمایش کمدی برجک 37 درس هایی زیادی آموختم از جمله اینکه: هنوز جنگ تمام نشده است! و امیدوارم پیام این نمایش به مخاطبین به راحتی عرضه شده باشد.    

بعلت بعضی از مسائل، جناب آقای شاهپور زمانیان در این پروژه دلسرد شده بودند امیدوارم اعضای انجمن هنرهای نمایشی اردکان و مسئولین شهرستان ارزش هنرمندانی امثال پیشکسوت تئاتر استان یزد و موسس انجمن هنرهای نمایشی اردکان بدانند، ولی باز هم مثل سابق دیدن اثر شاهپور زمانیان، افتخاری بود برای تمامی آنانی که دیدند شاهپور زمانیان با تمام مشکلات جسمی و روحی چگونه کار را اینگونه سامان داده بود. جناب آقای زمانیان، ضمن آرزوی سلامتی و تندرستی برای جنابعالی، موفقیت شما را از درگاه ایزد منان خواستارم، امیدوارم به بزرگی خودتان بعضی از مسئولین را هیچ، سرشان شلوغ است ولی دوستان را ببخشید. 

اما چند سوال، منتظر جوابش خواهم ماند...

1-     محمد علی زمانیان در اکثر شب های اجرا حضور داشتند، جناب آقای علی هاتفی هم دورا دور حمایت و پیگیری میکردند، اما نمیدانند حضورشان در حداقل یکی از شب های اجرا خوشمزه است؟

2-     نور پردازی این پروژه به عهده ی چه کسی بود؟

3-     چرا استاد زمانیان نور پردازی میکردند؟

4-     در طراحی دکور دوستان دیگری هم زحمت کشیدند، چرا فقط نام شاهپور زمانیان بود؟

5-     زمان اجرا: از پنجشنبه مورخ 13/ 6/ 93 لغایت................ این( لغایت.................) یعنی چه؟

مصطفی پورروستایی اردکانی


چهارشنبه 26 شهریور 1393 10:22 ب.ظ
میتونم بپرسم
من را هیچ...
آقای رضا زیدی چکاره بودند!؟
اعضای گروه کجای گروه بودی؟؟؟؟؟
علی هاتفی
چهارشنبه 26 شهریور 1393 04:37 ب.ظ
با سلام و خسته نباشی خدمت دوست عزیزم شاهپور زمانیان و دیگر دوستانی که در آماده شدن نمایش برجک نقش داشته اند....برادر پورروستایی،بابت نبود حضور بنده که دیگر خود شما و بچه های هنری مستحضر هستید....بنده بابت جراحی گوش از ابتدای اجرای این نمایش تا به الان که اجرای نمایش هم به پایان رسیده در استراحت به سر میبرم ولی با این وجود از کلیه عزیزانی که در این نمایش علی الخصوص شاهپور زمانیان تلاش کرده اند بابت نبودنم عذر خواهی میکنم.
اعضای گروه
چهارشنبه 26 شهریور 1393 12:58 ق.ظ
باسلام خدمت دوستان طراحی دکور مال خود آقای زمانیانبود و البته خودشون هم به تنهایی اجرا کرده بودن پس،باید به نام کی زده میشد
shapor_zyahoo.com
سه شنبه 25 شهریور 1393 03:08 ب.ظ
دوست عزیز ممنون ازاینکه این مطالب راگداشتید واما جواب 1-وقتی که بچه های انجمن بی همتی میکنندوفقط دنبال لقمه آماده هستندمجبورم که خودم نورپردازی که هیچ خودم بایددرب سالن بازکنم جارو کنم لوازم صحنه بچینم بلیط فروشی کنم بلیط تماشاگربگیرم تنها آخرکار جمع کنم خاموش کنم ببندم وهمینجورفرداتکرارپایان اجراتنها دکوربازکنم حمل کنم سالن راتمیز کنم برای گروه بعدی وووووو که بماند2-دوست عزیزطراح صحنه اسم خودم زدم اجرای دکوردوستان پوررزستایی وزیدی زحمت کشیدن وهمکاری کردن من بعداز29سال فهمیدم کارنمایش دراین شهر واقعا خودراضایع کردن است وتمام بنده اخرین کارنمایشی بود که درارکان اجراء کردم اینشاال...میرم جایی که ارزش بدانندممنون
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic