پانزدهمین جشنواره نمایش عروسکی تهران–مبارک، عصر شنبه 22 شهریور با حرکت کارناوالی شاد و رنگارنگ از عروسک‌ها آغاز به کار کرد.

به گزارش سایت ایران تئاتر، حرکت این کارناوال از مقابل خانه عروسک در خیابان فلسطین به سمت محوطه تئاتر شهر آغاز شد. علاوه بر هنرمندان شرکت کننده در جشنواره نمایش عروسکی تهران و چهره‌های فعال در این عرصه هنری، تعداد زیادی از خانواده‌ها نیز همراه با فرزندان خود در طول این مسیر به حرکت در آمدند. عروسک‌های کوچک و بزرگی که در دست هنرمندان و کودکان جلوه‌گری می‌کردند، بادکنک‌های رنگارنگ، شور و شعف شرکت کنندگان، ترنم موسیقی و ... فضای شادی را بر این کارناوال و تمام خیابان های ما بین خانه عروسک و تئاتر شهر حاکم کرده بود.

با رسیدن این کارناوال به محوطه تئاتر شهر تهران، پانزدهمین جشنواره نمایش عروسکی تهران-مبارک با ایراد چند سخنرانی بسیار کوتاه به طور رسمی آغاز شد.

در ابتدای این مراسم، مرضیه برومند، دبیر جشنواره امسال نمایش عروسکی با بیان این‌که امیدوار است مثل این مراسم، همیشه مردم ایران و تهران را شاد ببیند، گفت: «عروسک‌ها از سراسر ایران و تعدادی از کشورهای جهان آمده‌اند تا در جشن و شادی ما شرکت کنند. امیدوارم دنیا هم سمت و سویی شادمانه پیدا کند تا دیگر هیچ کودکی در آن آزار نبیند و کشته نشود. به همین جهت، همیشه برای جهانی پر از صلح و آرامش که تمام کودکان در آن احساس امنیت کنند، از صمیم قلب تلاش می‌کنیم.»

وی ادامه داد: «امیدوارم این جشنواره زمینه سازی برای تداوم شادی‌هایمان باشد و عروسک‌ها کمک کنند که تمام مردم بتوانند، بهتر زندگی کنند، دنیا را بهتر ببینند و دیگر کسی در آن رنجیده نشود.»

در ادامه این مراسم، فاطمه معتمد آریا، بازیگر سینما و تئاتر نیز با اظهار خرسندی از این که شاهد شادی بچه‌ها و بزرگ‌تر‌ها در کنار هم است، خاطرنشان کرد: «حضور عروسک‌ها در شهر نشان‌گر نزدیکی دل‌های هنرمندان و مردم است. امیدوارم این روز استثنایی را تنها برای بچه‌ها ندانیم، بلکه آن را نشانه‌ای برای به دست آوردن آرامش، صلح، عشق و محبت میان یکدیگر به یاد بسپاریم.»

مهتاب کرامتی، بازیگر شناخته شده سینمای ایران و نماینده سازمان جهانی یونیسف هم با بیان این‌که حضور عروسک‌ها سبب نزدیکی قلب‌ها می‌شود، اظهار کرد: «مهربانی قلب‌ها را به یکدیگر نزدیک می‌کند و شادی سبب می‌شود تا زندگی رنگ و بویی زیبا یابد.»

همچنین حمید جبلی، یکی از هنرمندان تئاتر و تلویزیون در عرصه نمایش‌های عروسکی، در سخنانی کوتاه یادآور شد: «به امید روزهایی که تنها صلح و شادی حاکم باشد و تداعی این مسئله را بتوانیم در زندگی همسایگان و دوستانمان نیز ببینیم.»

در ادامه، حسین طاهری، مدیرکل هنرهای نمایشی با خوشامدگویی به حاضران در این مراسم گفت: «امیدواریم روزی برسد که همه کودکان جهان در شادی زندگی کنند و سایه جنگ بر سرشان سایه نینداخته و هیچ غمی نداشته باشند.»

در پایان این مراسم، بادکنک‌های رنگی توسط هنرمندان و دیگر حاضران این مراسم در آسمان تئاتر شهر به پرواز درآمدند و پانزدهمین جشنواره تئاتر عروسکی تهران-مبارک کار خود را به مدت یک هفته آغاز ک
رد


نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic