گروه خبر: هشت گروه نمایشی از پنج استان در جشنواره منطقه سه تئاتر سوره ماه رقابت می کنند.

سرپرست حوزه هنری یزد گفت: جشنواره منطقه ای بیست و سومین جشنواره تئاتر سوره ماه با حضور هشت گروه نمایشی از استان های یزد، کرمان، لرستان، چهارمحال و بختیاری و سیستان و بلوچستان از شنبه 22 شهریور به مدت دو روز در شهرستان تفت برگزار می شود.

محمد صادق کوچک زاده افزود: استان های یزد، لرستان و چهارمحال و بختیاری هر کدام با دو نمایش و کرمان و سیستان و بلوچستان با یک اثر در این جشنواره شرکت کرده اند.

وی اظهار داشت: نمایش های "گره ای در تار و پود یک نقش" به نویسندگی ترانه برومند و کارگردانی کاظم کاظمیان و "کبوتران چاهی" به نویسندگی عدالت فرزانه و کارگردانی علی جاور از استان یزد در این رویداد حضور دارند.

دبیر جشنواره منطقه سه تئاتر سوره ماه ادامه داد: نمایش های "تولد پروانه" به نویسندگی و کارگردانی شهاب امرایی رشنو و "چِر" نوشته ناصر حبیبیان و کارگردانی احسان ملکی از لرستان، "حفره روباه" به نویسندگی حامد امان پور قرایی و کارگردانی مصطفی بنی شریف و "با زخمی برشانه هایش" نوشته مجید کاظم زاده و به کارگردانی مرضیه اسماعیلی از استان چهارمحال و بختیاری دیگر آثار این جشنواره را تشکیل می هند.

کوچک زاده اضافه کرد: همچنین نمایش "شهد و بلدرچین" به نویسندگی محمد رضا فهیمی و کارگردانی مجید عتیق از کرمان و "سرگذشت در گذشت چشم" نوشته منصور فارسی و کارگردانی عباسعلی کیخایی از سیستان وبلوچستان در این جشنواره حضور دارند.

وی با بیان این که طبق برنامه چهار نمایش در روز نخست و چهار اثر دیگر نیز در روز پایانی جشنواره در کانون فرهنگی تربیتی ولایت تفت اجرا می شود اظهار داشت: پس از اجرای هر اثر جلسه نقد و بررسی آن با حضور داوران، کارشناسان و هنرمندان برگزار خواهد شد.

سرپرست حوزه هنری یزد افزود: آیین اختتامیه جشنواره نیز شامگاه یکشنبه 23 شهریور ساعت 21 با معرفی برترین های هر بخش در هتل سنتی مهر یزد واقع در خیابان قیام، کوچه لب خندق برگزار و آثار برگزیده به بیست و سومین جشنواره سراسری تئاتر سوره ماه در تهران معرفی می شوند.


نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic